In Fashion

HOW TO WEAR ANIMAL PRINT / 3 TIPY JAK NOSIT ZVÍŘECÍ POTISKY

Moc ráda bych vám teď napsala o tom, co se mi poslední dny honí hlavou a že teď neprožívám úplně to nejlepší období, ale asi se na to ještě necítím. Potřebuju si to všechno nejdřív srovnat v hlavě. Zjistit, co to všechno znamená. Připadám si teď totiž jako na tobogánu a dostávám jednu lekci za druhou. Jen jsem ještě nepřišla na to, co přesně se tím mám naučit. Dost mi to všechno vrtá hlavou. A je to pro mě trochu náročné. Jsem totálně bez energie a bez nápadu. A to mě vážně nebaví. Takže doufám, že na to všechno brzy přijdu, poučim se, oklepu se a půjdu zase dál. O něco silnější, chytřejší a zkušenější. 

No a než k tomu dojde, tak si můžeme povídat o zvířátkách, které se mi poslední dobou množí ve skříni 🙂 . Samozřejmě nemám na mysli ta živá (pevně doufám, že ta v mojí skříni nejsou), ale mluvím o těch, která se alespoň ve formě potisků a vzorů objevují na mém oblečení. Už začínám mít doma malý pavilón šelem 🙂 .

Vůbec bych o sobě neřekla, že jsem bůhhví jaká fanynka zvířecích vzorů, ale poslední dobou (možná za to může i moje melancholická nálada) mě tyhle kombinace a potisky hodně baví. Přijde mi to zábavné a je to přesně ten kousek oblečení, který je sám o sobě tak výrazný, že vám k němu stačí džíny a tenisky. Tenhle kabát bych pravděpodobně mohla pasovat jako úplně první kousek se zvířecím potiskem v mém šatníku. Mám už ho pěknou řádku let. A mám k němu silnou citovou vazbu (to mám mimochodem ke všemu oblečení, které jsem si sama ušila). Přitom je to vlastně obyčejný flauš, jednoduchý střih a pouze lehká podšívka. Ani knoflíky jsem mu tenkrát nestihla udělat, protože jsem ho chtěla hned nosit. A dodneška mi na něm nechybí. Nosím ho převážně na jaře nebo na podzim, než začne úplně mrznout a většinou ho mám rozepnutý nebo si k němu beru pásek. Je to pro mě zkrátka takový univerzální kousek, který hned tak neomrzí a hlavně není nudný. 

A když už jsme u těch zvířecích motivů, tak si pojďme říct, jak je ideálně kombinovat a na co si dát pozor. 

1. Všeho moc škodí. 

V tomto případě to platí dvojnásob. Nikdy nekombinujte víc potisků dohromady. Není potřeba mít k leopardím šatům také leopardní kabelku nebo boty. Tudy cesta rozhodně nevede. Zvolte pouze jeden výrazný prvek a ten nechte vyniknout. A klidně šaty s potiskem odlehčete obyčejnými bílými teniskami. 

2. Zvolte neutrální barvy

Opakování je matka moudrosti. Takže, zvířecí vzory jsou samy o sobě dost výrazné, proto uděláte dobře, když zbytek oblečení zvolíte v neutrálních tónech a jednoduchých střizích. Pokuste se vyhnout především červené barvě, která by v kombinaci se zvířecími potisky mohla vypadat trochu kýčovitě a lacině. K dokonalému outfitu vám může postačit i bílá košile nebo džíny. Stejné je to i v případě líčení, to znamená, čím méně tím lépe. Nechte tedy pro tentokrát černou tužku a červenou rtěnku doma a vsaďte spíš na lehké a neutrální barvy. 

3. Doplňky to jistí 

Pokud se necítíte na velké vzory a bojíte se, že budete působit lacině, zaměřte se pouze na detail. Bude vám k tomu stačit malá kabelka, nášnice nebo třeba pásek, který z obyčejného outfitu vytvoří naprosto trendovou záležitost. A co třeba boty s leopardím vzorem? To je teprve trefa do černého, se kterou uděláte spoustu parády a stačí k tomu opravdu málo.

 

Co vy a zvířecí potisky? Vlastníte nějaký kousek? A s čím ho nejraději kombinujete?

Vaše

Kabát – DIY

 Kalhoty – Mango

Košile – Zara

Boty – Adidas

Kabelka – Gucci

Share Tweet Pin It +1

You may also like

Previous PostSKIN CARE IN JUST 4 MINUTES/ PÉČE O PLEŤ VE 4 MINUTÁCH
Next PostWHY HOSPITAL SAVED MY LIFE / HOSPITALIZACE BYLA NEJLEPŠÍ ROZHODNUTÍ MÉHO ŽIVOTA

No Comments

Leave a Reply